خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۳۹۷ساعت : ۲۲:۲۷کد مطلب: 9668

دو گروه حفاری غیرمجاز در کاشان دستگیر شدند

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از شناسایی و دستگیری ۲ گروه به جرم حفاری غیرمجاز در محدوده این شهرستان خبر…

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از شناسایی و دستگیری ۲ گروه به جرم حفاری غیرمجاز در محدوده این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا محسن جاوری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این ۲ گروه که کمتر از ۱۰ نفر بودند، روزهای گذشته در حال حفاری غیرمجاز از سوی یگان حفاظت میراث فرهنگی کاشان شناسایی و دستگیر شدند.

وی بدون اشاره به محل دستگیری این افراد افزود: وسایل حفاری توقیف شده و به همراه متخلفان برای رسیدگی در اختیار دستگاه های انتظامی و قضائی قرار گرفت.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان بیان کرد: خبرهای مربوط به حفاری های غیرمجاز بسیار حساس است زیرا برخی سودجویان در انتظار شنیدن این گونه خبرها هستند تا با استفاده از اطلاعات آن برای حفاری های آتی برنامه ریزی کنند.

او در ادامه به کشف ۳۳ قطعه عتیقه سفالی مربوط به عصر آهن با قدمت نزدیک به سه هزار و ۷۰۰ سال در کاشان اشاره کرد و گفت: این اشیای تاریخی در زیرزمین خانه ای که از سوی ماموران انتظامی مورد بازرسی قرار گرفته بود، کشف و یک نفر نیز در این زمینه دستگیر شد.

به گفته جاوری، افزون بر یک هزار و ۷۰۰ اثر تاریخی در شهرستان کاشان شناسایی شده که ۳۲۰ اثر در فهرست ملی و یک اثر در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.