خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۱۵ آبان , ۱۳۹۵ساعت : 11:17کد مطلب: 3018

روحانی جلو دزدی ها را گرفت

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در کاشات گفت: دولت روحانی در طول مدت مسوولیت خود انواع تهمت ها…

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در کاشات گفت: دولت روحانی در طول مدت مسوولیت خود انواع تهمت ها را شنیده است ولی با سکوت و کار خود توانسته کشتی درحال غرق شدن را نجات بدهد.

سهیلا جلودارزاده شامگاه گذشته (پنجشنبه) در گردهمایی بزرگ کارگران و بازنشستگان کاشان و آران و بیدگل در حسینیه بیت العباس (ع) اظهارکرد: دولت باید با اولویت قراردادن معیشت کارگران تمام بدهی های تامین اجتماعی را پرداخت کند تا حقوق های آنها همسان سازی شود.

وی با بیان اینکه کارگران نان آور کشورهستند، افزود: نان ملت ۸۰ میلیون نفری ایران از تلاش کارگران تولید می شود زیرا اگر آنها در پالایشگاه ها و زمین های کشاورزی و کارخانجات کار نکنند کسی پول در نمی آورد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خطاب به کارگران تصریح کرد: شما جمعیت ۱۰ الی ۱۵ میلیون نفر کارگری با کارکردن، مالیات می دهید تا حقوق رییس جمهور و معلم از تلاش شما پرداخت شود بنابراین ملت نان خور شماها هستند.

وی با اشاره به اینکه باید حق و حقو ق کارگران داده شود، گفت: یک پزشک الان با مالیات کارگران در دانشگاه ها رایگان تحصیل و در بیمارستان آنها کار می کند ولی حقوق و درآمد آنها با کارگران تفاوت زیادی دارد.

جلودارزاده اظهار کرد: در ایران همه حق درمان دارند و بر اساس آن دولت و مجلس بودجه حق درمان عمومی را می دهند ولی کارگران هزینه درمان شان را با پرداخت بیمه خودشان می دهند و حتی بیمارستان های تامین اجتماعی با پول آنها ساخته می شود.

عضو فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: زمانی که مدیریت تامین اجتماعی را به سعید مرتضوی دادند من کاملا مخالف بودم و در مصاحبه ای اعلام کردم که این مجموعه کارگری است و یک مدیر کاربلد می خواهد که دلش بسوزد.

جلودارزاده افزود: کارگران، صاحب تامین اجتماعی هستند. مدیری که می گذارید مسوول است. ولی الان پس از تحقیق و تفحص تنها چند ضربه شلاق برای کسی که اموال تامین اجتماعی را لت و پار کرده است صادر می شود!

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: اصل دین اسلام حق الناس است، مال مردم خوری حق الناس است ولی وقتی با مسائل کارگران مواجه می شویم این موضوع فراموش می شود.

جلودارزاده گفت: اگر حق مدافع داشته باشد هیچگاه شهید نمی شود و اگر غریب باشد شهید می شود به گونه ای که در دولت قبل سه هزار میلیارد اختلاس شد ولی کسی ککش هم نگزید.

وی با بیان اینکه این انقلاب بدون جامعه کارگری وجود ندارد، گفت: در روزهای انقلاب آنها با اعتصاب خود در کارخانجات و صنعت نفت موتور رژیم پهلوی را از کار انداختند و بعد از آنها شروع به بازساری کشور کرده و در دوران جنگ هم سه شیفت مشغول کار بوده اند و هم با دشمنان کشور می جنگیدند.

وی گفت: جامعه کارگری ۱۰ سال درگیر انقلاب بودند. ۱۰ سال درگیر جنگ تحمیلی و ۱۰ سال هم در حال سازندگی کشور بودند ولی تا کی باید منتظر باشند تا وضعیت آنها بهبود یابد.

این نماینده مجلس افزود: در هشت سال دفاع مقدس پول های تامین اجتماعی در خزانه بانک ها با سود سه یا چهار درصد ذخیره می شد ولی الان اگر یک کارگر وام بخواهد چقدر باید سود بانکی پرداخت کند؟

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قانون کار که توسط دولت قبل به مجلس ارایه شده بود خوشبختانه در کمیسیون تلفیق مجلس رای نیاورد تا بدین نحو به کارگران ظلم نشود.

وی گفت: دولت روحانی در طول مدت مسوولیت خود انواع تهمت ها را شنیده است ولی با سکوت و کار خود توانسته کشتی درحال غرق شدن را نجات بدهد.

جلودارزاده تصریح کرد: روحانی جلوی دزدی ها را گرفته است و ما باید کمک کنیم که وضع را تغییر دهد تا دیگر کشور به دست نامحرمان و نااهلان نیفتد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.