خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۱۱ شهریور , ۱۳۹۸ساعت : ۱۷:۳۴کد مطلب: 17551

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

زور این بودجه به سالک نمی‌رسد

مشکات آنلاین: میزان اعتبار ۱۰۰ میلیون تومانی برای مبارزه با بیماری بومی سالک در شهرستان آران و بیدگل کافی نیست….

مشکات آنلاین: میزان اعتبار ۱۰۰ میلیون تومانی برای مبارزه با بیماری بومی سالک در شهرستان آران و بیدگل کافی نیست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: برای مبارزه کامل با این بیماری نیاز به ۲۰ میلیارد ریال اعتبار در شهرستانهای کاشان و آران وبیدگل است.

سیدعلیرضا مروجی افزود: مبارزه بابیماری سالک درسه محور مبارزه با مخزن و لانه کوبی موشهای صحرایی درکویرها و تاغزارها، مبارزه با ناقل بیماری(پشه خاکی) و سمپاشی و آموزش مردم در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه آموزش مهمترین نقش را درکنترل و پیشگیری از این بیماری رادارد، گفت: فرهنگ کاهش تولید زباله، بازیافت زباله از مبدا به وسیله مردم و به موقع بیرون گذاشتن زبالها ازجمله مهمترین نکات آموزشی در این زمینه است.

مروجی تصریح کرد: تنها موردی که باعث کاهش این بیماری می شود، مشارکت مردم در رعایت نکات پیشگیری است؛ به ویژه بیرون نرفتن در موقع غروب، پوشش کامل و استفاده ازکرمهای دفع حشرات است.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به اینکه گزش از بهار آغاز و موج بیماری از پاییز شروع می شود، گفت: تاکنون ۶۰ بیمار شناسایی شده اند که۵۰ مورد آن در شهرستان کاشان و ۱۰ مورد در شهرستان آران و بیدگل است.

 

منبع: خبرگزاری صداوسیما

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.