خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۳۹۷ساعت : ۱۹:۲۵کد مطلب: 8922

شمارش معکوس برای مرگ تدریجی فرش ماشینی آغاز شد

مدیرعامل شرکت تعاونی فرش ماشینی شهرستان آران و بیدگل گفت: با تصمیم جدید ارزی دولت شمارش معکوس برای مرگ تدریجی…

مدیرعامل شرکت تعاونی فرش ماشینی شهرستان آران و بیدگل گفت: با تصمیم جدید ارزی دولت شمارش معکوس برای مرگ تدریجی فرش ماشینی آغاز و صنعت فرش ماشینی محکوم به مرگ می‌شود.

به گزارش نسل فردا، مهدی نوروزپور، در گفت‌وگوی اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) در خصوص پیگیری مشکلات ایجادشده و بحران رکود تولید در شرکت‌های فرش ماشینی در آران و بیدگل پس از چالش تبدیل ارز گفت: مکاتبات و نامه‌نگاری‌هایی متعددی به دفتر صنایع پوشاک و نساجی و انجمن نساجی فرستادیم اما نامه‌ها فقط به مراکز و نهادهای دیگر ارجاع داده‌شده و تدابیر خاصی انجام ‌نشده است.

وی با تأکید بر مشکلات موجود حاصل از تصمیم ارزی دولت به‌ویژه در واردات و تولید فرش گفت: قبل از تبدیل ارز شرکت‌های فرش ماشینی و حتی ریسنده‌ها شیفت کامل کاری بدون یک رینگ تعطیلی فعالیت داشتند اما اکنون با قطع ورود نخ کل صنف فرش در کاشان و آران و بیدگل ۵۰ درصد تولیدات خود را کاهش دادند.

مدیرعامل شرکت تعاونی فرش ماشینی آران و بیدگل، به تولید سالانه ۴۵ میلیون مترمربع فرش ماشینی در این شهرستان که ۵۰ درصد تولید فرش ماشینی کشور را شامل می‌شود اشاره و تاکیدکرد: با این بحران فعلی تولیدات صادرات محور این منطقه علاوه بر تأمین نیاز داخل با دستگاه‌های وندویل بلژیک و شونهر آلمان محکوم به تعطیلی و مرگ تولید کالای ایرانی است.

نوروزپور در پایان تصریح کرد: شرکت تعاونی تولیدکنندگان فرش ماشینی شهرستان آران و بیدگل به‌عنوان نماینده بیش از ۵۰۰ شرکت تولیدکننده فرش ماشینی و هزاران کارگر شاغل در این شرکت‌ها، درخواست کارشناسی و بازنگری در تعرفه گمرکی واردات نخ آکریلیک و تصحیح تعرفه حداقل برای نخ‌های ظریف را دارد تا با رعایت عدل و انصاف بین واحدهای ریسندگی نخ آکریلیک و واحدهای تولیدی فرش ماشینی، بتوان به حیات شرکت‌های بافندگی فرش ماشینی ادامه داد و از بی‌کاری هزاران کارگر شاغل در این صنعت جلوگیری کرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.