خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, ۲۴ خرداد , ۱۳۹۸ساعت : 19:16کد مطلب: 16263

شهرداری‌ها برای رونق صنعت اکوتوریسم گام بردارند‌

مشکات آنلاین – مدیر‌کل دفتر امور شهری و شهرداری‌های استانداری اصفهان از ظرفیت بالای اکوتوریسم در شهرها خبر داد و…

مشکات آنلاین – مدیر‌کل دفتر امور شهری و شهرداری‌های استانداری اصفهان از ظرفیت بالای اکوتوریسم در شهرها خبر داد و گفت: شهرداری‌های اصفهان برای رونق صنعت اکو توریسم گام بردارند‌.

علی اصغر ذاکری هرندی،  در آیین تکریم و معارفه شهردار ابوزیدآباد آران و بیدگل اظهار داشت: کشورمان از چهار فصل و نعمت های خدادادی فراوان برخوردار است که شهرداریها می توانند از این ظرفیت به عنوان درآمد پایدار استفاده کنند.

مدیر کل دفتر امور شهری و شهرداری های استانداری اصفهان با اشاره به وجود ۱۲۴۰ شهرداری در کشور و ۱۰۷ شهرداری در استان اصفهان افزود: شهرداریها یک سازمان غیردولتی و خودکفا هستند و شهرداری همچون یک بنگاه اقتصادی است که رضایت مندی مردم به عنوان مشتری های آن،نقش اساسی را در شهر دارد.

ذاکری با بیان اینکه اکوتوریسم جغرافیایی‌ می‌تواند در شهرستان آران و بیدگل و شهرستان‌های مشابه آن برای برون رفت از بحران اقتصادی در آمدزا باشد تصریح نمود: اکوتوریسم در استان های اصفهان و یزد با نگاه مثبت و با استفاده از ذخایر خدادادی، طبیعت زیبا و بکر و اقلیم های منطقه ای می تواند بیشترین درآمد را برای شهرداری ها ایجاد کند.

وی افزود: اگر جذب توریست با پیوست فرهنگی همراه باشد و پایه ها و شناخت و اعتقادات مردم را زیر سوال نبرد می تواند در این شهر و شهرهای مشابه آن با وجود تپه های ماسه ای بور و زیبا، بیشترین درآمدها را برای شهرداری به همراه داشته باشد.

مدیر‌کل دفتر امور شهری و شهرداری های استانداری اصفهان تاکید کرد: شهردار باید در اکوتوریسم جغرافیایی موفق عمل کند و در کنارش اتاق فکری باشد که همزمان و همراه با موقعیت شهری آن و منطفه کویری، نیازهایی که توریست های داخلی و خارجی مشتاق آن هستند را فراهم نماید.

ذاکری به رونق بخشیدن به اکوتوریسم در این منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: اداره کل آمادگی دارد تا تسهیلات وام چهار درصد هشت ساله را برای بناهای قدیمی در بحث گردشگری و اکوتوریسم اعطا نماید که درآمد پایداری برای شهرداری داشته باشد و بهره برداری آن را مردم انجام دهند و برای شهر رونق اقتصادی به همراه داشته باشد.

در این مراسم مدیرکل دفتر امور شهری وشوراهای استانداری اصفهان ضمن تقدیر و تشکر از سیدحسین سیدین شهردار سابق اظهارداشت: رضا اسماعیل‌زاده به مدت چهارماه سرپرستی شهرداری را بر عهده داشت و با بررسی های انجام شده به عنوان شهردار ابوزیدآباد منصوب شدکه برای او ارزوی موفقیت داریم.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.