خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, ۱ شهریور , ۱۳۹۸ساعت : ۱۲:۲۴کد مطلب: 17215

“شهرک پرورش ماهیان زینتی” قطب صادرات و گردشگری کاشان می‌شود

مشکات آنلاین: مدیر جهاد کشاورزی کاشان با بیان اینکه ۵۴۹ واحد پرورش وتکثیر ماهیان زینتی در این شهرستان فعال است،…

مشکات آنلاین: مدیر جهاد کشاورزی کاشان با بیان اینکه ۵۴۹ واحد پرورش وتکثیر ماهیان زینتی در این شهرستان فعال است، گفت: سال گذشته در یکهزار و ۷۰۰ باب استخر ۳۷ میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی تولید شد.

مجید کافی زاده اظهار کرد: حدود سه هزار نفر به صورت مستقیم در حوزه تکثیر و تولید ماهیان زینتی فعال هستند که این واحدها پس از راه اندازی شهرک ماهیان زینتی کاشان به قطب تولید و صادرات ماهیان زینتی تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیشتر نمونه های صادراتی از گونه های آب شیرین مانند گلد فیش است، گفت: با سرمایه گذاری صورت گرفته شاهد صادرات نمونه های آب شور از کشور خواهیم بود.

کافی زاده افزود: توسعه طرح های تولیدی وصادرات در این حوزه، ارز آوری قابل توجهی به همراه دارد به طوری که سال گذشته بیش از یک میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی به کشور های اروپایی صادر شد.

مدیر جهاد کشاورزی کاشان با بیان اینکه ۷۰ درصد ماهیان زینتی استان اصفهان در کاشان تولید می شود، اظهار کرد: همزمان با شروع به کار فاز نخست شهرک ماهیان زینتی کاشان در زمینی به وسعت ۴۷ هکتار علاوه بر ارتقا سهم ۲۱ درصدی کاشان در تولید ماهیان زینتی کشور، شاهد رشد صنعت گردشگری نیز در این شهرستان خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: منطقه راوند بیشترین ظرفیت تولید ماهی در این شهرستان را دارد.

کافی زاده اضافه کرد: پس از ابلاغ مصوبه ساخت شهرک ماهیان زینتی به این اداره، عملیات اجرایی در اراضی جانمایی شده جنب آزاد راه قم کاشان آغاز شده است.

 

منبع: ایمنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.