خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, 8 آبان , 1397ساعت : 07:28کد مطلب: 11432

«شینینگ» چین علاقه‌مند سرمایه‌گذاری در کاشان

معاون شهردار «شینینگ» استان «شانگهای» چین گفت: با توجه به وجود نقاط مشترک سرمایه‌گذاری بین شینینگ و کاشان، آمادگی برای…

معاون شهردار «شینینگ» استان «شانگهای» چین گفت: با توجه به وجود نقاط مشترک سرمایه‌گذاری بین شینینگ و کاشان، آمادگی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه وجود دارد.

به گزارش ایرنا، «لی‌جیان‌چینگ» دوشنبه ۷ آبان‌ماه در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان با اشاره به وجود کارخانه‌های فرش ماشینی در شهرهای کاشان و شینینگ بیان کرد: این دو شهر می‌توانند همکاری زیادی در زمینه تولید و تجارت این محصول داشته باشند.

یک عضو اتاق بازرگانی شینینگ نیز در این دیدار، هدف از سفر به کاشان را پیرو تاکید رئیس جمهوری چین مبنی بر احیای «جاده ابریشم» و شعار ایجاد جاده کمربند عنوان کرد و گفت: استان‌های اصفهان و شانگهای مانند بسیاری از نقاط واقع در مسیر جاده ابریشم از نزدیکی اقتصادی و اهمیت به‌سزایی برخوردار هستند.

آینده جهان را شرقی‌ها رقم خواهند زد
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان نیز در این دیدار عنوان کرد: این منطقه قطب اصلی تولید فرش ماشینی در ایران است که سالانه ۱۰۰ میلیون مترمربع محصول با کیفیت به کشورهای گوناگون صادر می‌کند.

محمود تولایی با اشاره به سایر ظرفیت‌های اقتصادی منطقه کاشان از جمله در زمینه تولید خودرو، صنایع فلزی و ذوب فولاد تصریح کرد: آینده جهان را شرقی‌ها رقم خواهند زد که در این میان ایران و چین با همکاری‌های موثر می‌توانند نقش بزرگی ایفا کنند.

وی با استقبال از علاقه‌مندی همتایان چینی برای سرمایه‌گذاری در کاشان تاکید کرد: آماده امضای تفاهم‌نامه برای گسترش فعالیت‌های صنعتی، تجاری و کشاورزی در این منطقه هستیم.

نزدیک به یک هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی در قالب ۲ شهرک و چهار ناحیه صنعتی در کاشان فعالیت می‌کنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.