خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۳۹۹ساعت : ۱۷:۰۰کد مطلب: 20173

طراحی وساخت شاسی و سیستم تعلیق خودرو وانت نیسان جهت حرکت روی سه چرخ توسط دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه کاشان

محققان دانشگاه کاشان موفق به طراحی و ساخت شاسی و سیستم نوین تعلیق خودرو وانت نیسان جهت حرکت روی سه…

محققان دانشگاه کاشان موفق به طراحی و ساخت شاسی و سیستم نوین تعلیق خودرو وانت نیسان جهت حرکت روی سه چرخ شدند.

این طرح توسط آقای مهندس غلامرضا قاسمیان طالخونچه دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک طراحی کاربردی دانشگاه کاشان با همکاری و راهنمایی استاد دکتر محمد عارفی مدیر گروه و عضو هیات علمی دانشکده مکانیک دانشگاه کاشان طراحی و ساخته شده است.

دکتر محمد عارفی از ویژگیهای این طرح را حرکت خودرو روی سه چرخ عنوان کرد و افزود: این خودرو که به مدت دو سال طراحی شده است، ظرفیت حمل ۵/۵تن بار را دارد.

وی خاطر نشان کرد: طرح مذکور پیاده سازی سیستم نوین تعلیق بر روی خودروهای پیکاپ می باشد که بر روی خودروی نیسان ایجاد شده و توانایی نصب بر روی سایر خودروها از جمله خودروهای نظامی، آفرود و … را دارا می باشد.

وی عملکرد فوق العاده هندلینگ اتومبیل در سرعتهای بالا (تست مارپیچ)، ترمزگیری موثر، تعویض لاستیک بدون جک، تنظیم ارتفاع اتوماتیک و دستی از داخل اتاق، را از خصوصیات قابل توجه این سیستم عنوان کرد و گفت: این خودرو دارای کمپرسور تولید هوای فشرده طراحی شده بر روی موتور می باشد.

این خودرو که برای نخستین بار در دانشگاه کاشان طراحی و ساخته شده است به شماره ۰۲۱۱۶۲ ثبت اختراع شده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.