خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۵ مرداد , ۱۳۹۸ساعت : 09:28کد مطلب: 16666

طرح ساخت شهرک ماهیان زینتی کاشان تصویب شد

مشکات آنلاین: فرماندار کاشان از تصویب طرح ساخت شهرک ماهیان زینتی کاشان خبر داد. علی اکبر مرتضایی فرماندار کاشان از…

مشکات آنلاین: فرماندار کاشان از تصویب طرح ساخت شهرک ماهیان زینتی کاشان خبر داد.

علی اکبر مرتضایی فرماندار کاشان از تصویب طرح ساخت شهرک ماهیان زینتی کاشان خبر داد و اظهار داشت: این طرح در کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان اصفهان تصویب شد؛ با بهره برداری از این شهرک صنعتی می‌توان شاهد تحولی شگرف در حوزه ماهیان زینتی این شهرستان بود چراکه پرورش و تکثیر ماهیان زینتی، صنعتی نوپا است.

او با بیان اینکه پرورش ماهیان زینتی در بخش کشاورزی تعریف می‌شود، افزود: از آنجا که ۷۰ درصد ماهیان زینتی کشور در منطقه راوند کاشان تولید و پرورش می‌شود، ایجاد و بهره برداری از شهرک ماهیان زینتی این شهرستان می‌تواند با ایجاد جاذبه‌های گردشگری نیز همراه باشد.

فرماندار کاشان ساماندهی واحد‌های پراکنده و برخی واحد‌های غیر رسمی و بدون مجوز را از مزایای این طرح عنوان کرد و ابراز داشت: ساماندهی این واحد‌های تولیدی از سال ۱۳۸۶ آغاز شد و از آن زمان تاکنون برای استقرار این شهرک پیگیری‌های گسترده‌ای در سطح شهرستان، استان و حتی کشور به عمل آمده است و امروز شاهد تصویب طرح شهرک ماهیان زینتی کاشان هستیم.

او با بیان اینکه پس از ابلاغ این مصوبه به جهاد کشاورزی ۵۰ هکتار از اراضی جانمایی شده جنب آزاد راه کاشان-قم آغاز عملیات اجرایی در اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی قرار می‌گیرد، گفت: منطقه راوند کاشان با تولید پرورش ماهیان زینتی و صادرات آن‌ها به کشور‌های هدف در ارزآوری نیز نقش بسزایی دارد و با وجود چنین پتانسیلی در منطقه مسئولان باید تمام تلاش خود را در راه اندازی هر چه سریع‌تر این شهرک صنعتی به کار بگیرند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.