خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۶ دی , ۱۳۹۷ساعت : 07:34کد مطلب: 12871

قدرت رسانه‌ای در تمام دنیا بر توان نظامی برتری دارد

پژوهشگر روابط بین‌الملل گفت: قدرت رسانه‌ای در تمام دنیا بر توان نظامی برتری دارد به نوعی که به تنهایی می‌تواند…

پژوهشگر روابط بین‌الملل گفت: قدرت رسانه‌ای در تمام دنیا بر توان نظامی برتری دارد به نوعی که به تنهایی می‌تواند مرزهای سیاسی کشورها را کنار بزند و در نوع ارتباطات کشورها موثر باشد.

به گزارش مهر، مهدی مطهرنیا عصر چهارشنبه۵ دی‌ماه ۹۷ در نخستین سمینار تخصصی رسانه و اقتصاد با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی در آینده نزدیک به شبکه‌های فرا‌اجتماعی مبدل خواهد شد، ادامه داد: این شبکه‌ها در آینده نزدیک از گستردگی و خواص بسیار بیشتری برخوردار خواهد شد.

وی تصریح کرد: در زمانی که قدرت رسانه‌ای حرف نخست را در کشورها می‌زند دیگر توان نظامی کشورها به تنهایی قدرت نخست آن‌ها به‌شمار نمی‌رود.

مطهرنیا با بیان این‌که با قدرت ارتباطی و رسانه‌ای کشورها شاهد درهم‌تنیدگی فضا و مکان در آینده نزدیک خواهیم بود، افزود: از بین رفتن فاصله‌های زمانی و مکانی و ارتباطات نامحدود در آینده پیش رو، تغییرات شگرفی را در سطح جهان ایجاد خواهد کرد.

وی با تاکید بر این‌که با استفاده از قدرت رسانه‌ای و با کمک دستگاه‌های مترجم دیگر تکلم به زبان‌های مختلف نمی‌تواند مردم دنیا را از هم دور بسازد، ابراز داشت: رسانه‌ها در آینده ایده‌پرداز و هوشمندتر خواهند شد و در بسیاری از مواقع به یاری انسان می‌شتابند.

پژوهشگر روابط بین‌الملل با اشاره به این‌که بر اساس مطالعات دانشمندان در سال ۲۰۵۰ میلادی بسیاری از مشاغل فعلی به تدریج از بین می‌رود و اقتصاد با دگرگونی‌های زیادی مواجه خواهد شد، ابراز داشت: در ۵۰ سال آینده میزان دستاوردهای بشری به ویژه در دنیای فضای مجازی و ارتباطات بیش از ۵۰ سال اخیر خواهد بود.

مطهرنیا همچنین از میان رفتن حریم خصوصی را از دیگر ویژگی‌های جهان ارتباطات در آینده نزدیک برشمرد و گفت: حتی هم‌اکنون نیز بخشی از این موضوع را در بین مردم می‌بینیم که بسیاری از رفتارها و اقدامات شخصی، به صورت جمعی منتشر می‌شود و همگان از آن اطلاع پیدا می‌کنند که این امور نیازمند هوشمندی رسانه‌ای و فرهنگ‌سازی در جامعه همگام با پیشرفت‌های رسانه‌ای دنیا است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.