خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۱ بهمن , ۱۳۹۸ساعت : ۲۱:۳۵کد مطلب: 19058

مدیر اجرای احکام شهرداری اعلام کرد:

مالکین قبل از هر اقدام عمرانی باید پروانه ساختمانی بگیرند

 مدیر اجرای احکام شهرداری کاشان اعلام کرد: مالکین زمین‌ و ساختمان‌ها، قبل از هر اقدام عمرانی و ساختمانی در ملک خود،…

 مدیر اجرای احکام شهرداری کاشان اعلام کرد: مالکین زمین‌ و ساختمان‌ها، قبل از هر اقدام عمرانی و ساختمانی در ملک خود، باید پروانه ساختمانی بگیرند.

بهمن کاظمیان در برنامه رادیویی صبح سیلک گفت: مالکین زمین‌ها و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن باید قبل از هر اقدام عمرانی، تفکیک اراضی و شروع ساختمان از شهرداری پروانه دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری می‌تواند از عملیات ساختمانی ساختمان‌های بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه چه ساختمان در زمین محصور باشد یا غیرمحصور، دبه وسیله مأموران خود جلوگیری کند.

کاظمیان یادآور شد: در مواردی که از لحاظ اصول شهرسازی، فنی یا بهداشتی قلع تأسیسات و بناهای خلاف مشخصات مندرج در پروانه ضرورت داشته باشد یا بدون پروانه شهرداری ساختمان احداث یا مبادرت به احداث شده باشد به تقاضای شهرداری موضوع در کمیسیون‌هایی مرکب از نماینده وزارت کشور (به انتخاب وزیر کشور) و یکی از قضات دادگستری (به انتخاب وزیر دادگستری) و یکی از اعضای انجمن شهر (به انتخاب انجمن) مطرح می‌شود.

مدیر اجرای احکام شهرداری کاشان افزود: کمیسیون پس از وصول پرونده به ذینفع اعلام می‌کند که طی ۱۰ روز توضیحات خود را به صورت کتبی ارسال کرده و پس از انقضاء مدت مذکور، کمیسیون مکلف است موضوع را با حضور نماینده شهرداری که بدون حق رأی برای ادای توضیح شرکت می‌کند ظرف مدت زمان یک ماه تصمیم مقتضی بر حسب مورد اتخاذ کند.

وی متذکر شد: در مواردی که شهرداری از ادامه ساختمان بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه جلوگیری می‌کند مکلف است حداکثر ظرف یک هفته از تاریخ جلوگیری موضوع را در کمیسیون مذکور مطرح کند، در غیر این صورت کمیسیون به تقاضای ذینفع به موضوع رسیدگی می‌کند.

 

منبع:کاشان فردا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.