خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, 16 شهریور , 1398ساعت : 12:59کد مطلب: 17697

مرزهای استان اصفهان باید به همین شکل باقی بماند

مشکات آنلاین: نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: مرزهای استان اصفهان که استانی وسیع و دارای…

مشکات آنلاین: نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: مرزهای استان اصفهان که استانی وسیع و دارای آثار تاریخی فراوان است باید به همین شکل بماند و مسئولان بر طبق اسناد باید نسبت به حفظ این مرزها تلاش کنند.

 

علی بختیار در خصوص نامه نمایندگان استان اصفهان به وزیر کشور در خصوص تغییر خطوط مرزی استان اصفهان، اظهار کرد: مرزهای بین استان‌ها و شهرستان‌ها بنا بر اسنادی که در منبع طبیعی و اداره ثبت هر یک از شهرستان‌ها وجود دارد مؤلفه‌هایی برای آن از قبل وجود داشته است. در استان اصفهان شاهد هستیم که این مرزها جابجا شده است. مثلاً مرز بین اصفهان و استان مرکزی ۳۲۰۰ متر برابر اسنادی که در منابع طبیعی گلپایگان وجود دارد جابجا شده است.

وی افزود: در خصوص مرزهایی که جابجا شده‌اند باید به اسناد موجود در اداره منابع طبیعی مراجعه کرد و باید به این اسناد تکیه کرد. سد کوچری مخزنش در استان اصفهان است اما سال ۱۳۹۳ تصمیم گرفتند این سد را به آب منطقه‌ای قم واگذار کنند، بر اساس چه توجیهی این کار را کرده‌اند؟ قانون می‌گوید اگر مخزن سد در یک استان وجود داشت باید مدیریت بهره‌برداری از آن هم در اختیار همان استان قرار بگیرد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: مرزهای استان اصفهان که استانی وسیع و دارای آثار تاریخی فراوان است باید به همین شکل بماند و مسئولان بر طبق اسناد باید نسبت به حفظ این مرزها تلاش کنند. نامه نمایندگان به وزیر کشور هم در همین خصوص بود.

بختیار ادامه داد: مرز استان‌های همجوار با استان اصفهان باید بر طبق آن چیزی که برابر با اسناد است اصلاح شود. مرز چادگان هم در گذشته تغییر کرده و باید طبق اسنادی که در اداره منابع طبیعی وجود دارد مرز این شهرستان هم اصلاح شود. تغییر مرزها به ضرر آب شرب اصفهان نیست و اتفاقاً به نفع آب شرب استان است.

 

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.