خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۴ دی , ۱۳۹۶ساعت : ۲۲:۲۷کد مطلب: 5544

« #نخریدنِ_تخم_مرغ»

افزایش قیمت تخم مرغ، به یکی از موضوعات داغ فضای رسانه‌ای تبدیل شده است. برخی از کاربران برای نشان دادن…

افزایش قیمت تخم مرغ، به یکی از موضوعات داغ فضای رسانه‌ای تبدیل شده است.

برخی از کاربران برای نشان دادن اعتراض‌شان از همان شیوه‌ی مرسوم این روزهای جامعه‌ی ایران یعنی «طنز» استفاده کرده‌اند.

یک کاربر نوشته «وضعیت جوری شده که باید گفت:«شتر دزد، تخم مرغ دزد میشه»

 

دیگری به دوستانش پیشنهاد کرده دوتا مرغ جوان بخرند تا با فروش تخم مرغ‌، هزینه اینترنت روزانه‌شان را در بیاورند.

 

یکی هم به سنت شکستن تخم مرغ برای رفع چشم زخم اشاره‌کرده و نوشته «الان واسه رفع بلا چشم خودتو دربیاری بهتر از اینه تخم مرغ بشکونی»

 

در کنار این طنزها برخی از کاربران کمپین «#نخرین_تخم_مرغ» را راه اندازی کرده‌اند و از بقیه خواسته‌اند با نخریدن تخم مرغ، باعث کم شدن قیمت آن شوند.

 

«علی» یکی از کاربران کاشانی‌ اینستاگرام،  نوشته «مرغ‌ها هر روز تخم می‌گذارند و مرغ‌داری‌ها نمی‌توانند جلو تخم گذاشت مرغ‌ها را بگیرند. باید دست به دست همدیگر دهیم و با نخریدن تخم مرغ درسی به کسانی که باعث گرانی می‌شوند دهیم.»

 

این جوان کاشانی نوشته « گرانی را تحمل نمی‌کنیم بلکه محکوم می‌کنیم.»

 

«سودا» هم در یک گروه‌ تلگرامی با تشویق دوستان خود به نخریدن تخم مرغ تا سه هفته نوشته «این دیگر ماشین نیست که وام بدهند تا مردم بخرند، یا با مرغ‌ها صحبت کنند که تخم نکنند. نخرید تا نتوانند انبار کنند و از آن طرف هم مرغ‌ها تخم می‌گذارند و خراب می‌شود».

 

پیش‌تر نیز کاربران ایرانی از روش «کمپین نخریدن» برای کاهش قیمت خودروهای داخلی استفاده کرده بودند اما پس از مدتی با اعلام شرایط ویژه برای فروش خودرو، تعداد متقاضیان از تعداد خودروهایی که برای آنان تسهیلات در نظر گرفته شده بود بیشتر شد.

 

حالا باید منتظر ماند و دید کمپین نخریدن تخم مرغ موفق می‌شود، یا گیرایی طنزها کمپین را به حاشیه می‌راند یا اینکه طرح توزیع تخم مرغ وارداتی می‌تواند به تنظیم بازار بینجامد. دولت اعلام کرده که هر شانه تخم مرغ باید ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان فروخته شود.

 

بر اساس گزارش خبرنگار مشکات آنلاین از مغازه‌های کاشان روز گذشته تخم مرغ از ۷۵۰۰ تومان تا ۸۲۰۰ تومان به فروخته شده است؛ قیمتی که تقریبا معادل با قیمت خود مرغ است.

برچسب‌ها:
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.