خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۱۹ مهر , ۱۳۹۹ساعت : 21:25کد مطلب: 20438

نسخه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان برای مهار کرونا/ درخواست صریح از فرمانداران

همزمان با افزایش تعداد قربانیان و مبتلایان به کرونا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در نامه ای خطاب به فرمانداران…

همزمان با افزایش تعداد قربانیان و مبتلایان به کرونا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در نامه ای خطاب به فرمانداران شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل خواستار اعمال محدودیت جدی برای جلوگیری از شیوع کرونا شد.

 

این درخواست پس از آن مطرح شد که جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی منطقه کاشان و آران و بیدگل حاضران در جلسه پذیرفتند درخواستهای دانشگاه را اجابت کنند.

 

در این جلسه سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مجلس شورای اسلامی نیز از مسئولان شهرستان خواست با محوریت دانشگاه دستورات مربوط به مقابله با کرونا را اعمال کنند.

 

«سیدعلی رضا مروجی» در این نامه به صورت صریح بر لزوم تعطیلی هیئت‌های مذهبی، مساجد، اماکن مذهبی، آموزشی، گردشگری و توریستی و ورزشی  اشاره کرده و خواستان نظارت جدی بر عملکرد واحدهای صنفی شده و بر ضرورت برخورد با متخلفان تاکید کرده است.

 

متن درخواست‌های رئیس دانشگاه بدین شرح است:

اصناف از طریق اصناف و اتحادیه ها موظف گردند با مراجعه به سامانه الکترونیک salamat.gov.ir  کد رهگیری دریافت کرده و از فعالیت واحدهایی که کد رهگیری ندارند جلوگیری شود.

 

بازدیدهای مشترک با حضور نماینده دادستان، تعزیرات حکومتی، اداره صمت و بازرگانی و اطاق اصناف استمرار یافته و گزارش هفتگی آن به مراکز بهداشت شهرستان ارسال گردد.

 

واحدهایی که با اخطاریه‌های صادره توسط کمینه مشترک توجهی ننمایند توسط اعضای کمیته تعطیل موقت گردد.

 

کلیه فعالیت‌های تجمعی، برگزاری مراسمات ( مخصوصا دهه آخر صفر) و غیره تا اطلاع ثانوی تعطیل گردد.

 

کلاسهای حضوری کلیه مدارس و آموزشگاه‌های خصوصی، غیرانتفاعی، نمونه مردمی و غیره به مدت دوهفته تعطیل و آموزش به صورت مجازی ادامه یابد. در صورت تخلف بلافاصله نسبت به تعطیلی مراکز مربوطه اقدام گردد.

 

کلیه اماکن متبرکه، آرامستان‌ها، مساجد و غیره به مدت دوهفته تعطیل گردد.

 

کلیه فعالیتهای توریستی و گردشگری در سطح منطقه تا اطلاع ثانوی تعطیل گردد.

 

کلیه فعالیتها در اماکن ورزشی، استخرهای شنا در سطح منطقه تا اطلاع ثانوی تعطیل گردد.

 

بانک‌های سطح منطقه موظف گردند به طور مستمر نسبت به گندزدایی دستگاه‌های خودپرداز اقدام نموده و تدابیر لازم برای ضدعفونی دست مراجعین پس از انجام عملیات مالی اتخاذ گردد.

 

اداره صمت نسبت به گسترش فروشگاههای اینترنتی و راه اندازی کمپین #از_خانه_بخریم به منظور ترغیب مردم به انجام فرایند خرید از طریق فضای مجازی اقدام نمایند.

 

دفتر صدا و سیمای کاشان نسبت به اطلاع رسانی و آموزشهای عمومی و استفاده عمومی از فروشگاه‌های اینترنتی و راه اندازی کمپین از خانه بخریم به منظور ترغیب مردم به انجام فرآیند خرید از طریق فضای مجازی با استفاده از پتانسیل کلیه ادارات اقدام نمایند.

 

ارتباط مستمر سفیر یا نماینده هر سازمان و اداره، با مراکز بهداشت شهرستانها جهت دریافت محتواها و رسانه های آموزشی در زمینه پیشگیری از کرونا و انتقال آموزشها به کلیه کارکنان برقرار گردد.

 

کلیه ادارات و نهادها موظفند گزارش عملکرد خود را در زمینه اقدامات فوق در پایان هر هفته به فرمانداری ها و مراکز بهداشت در سطح شهرستان ارائه نمایند.

 

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.