خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۲۶ شهریور , ۱۳۹۸ساعت : 16:09کد مطلب: 17906

در آستانه برگزاری آیین قالی‌شویان اردهال کاشان؛

نشست مشترک شورای تامین کاشان و دلیجان برگزار شد

مشکات آنلاین: در آستانه برگزاری آیین مذهبی سنی قالی‌شویان مشهد اردهال کاشان، نشست مشترک شورای تامین شهرستان‌های کاشان و دلیجان…

مشکات آنلاین: در آستانه برگزاری آیین مذهبی سنی قالی‌شویان مشهد اردهال کاشان، نشست مشترک شورای تامین شهرستان‌های کاشان و دلیجان در فرمانداری کاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کاشان، در این نشست؛ علی‌اکبر مرتضایی فرماندار کاشان، سیامک سلیمانی فرماندار دلیجان، خانم صالحی مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری مرکزی، و احمدرضا آدینه مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری مرکزی و دیگر اعضاء برگزار شد.

آئین سنتی و مذهبی قالی‌شویان مشهد اردهال کاشان به مناسبت شهادت حضرت سلطان علی بن امام محمد باقر (ع)، طبق تقویم شمسی در دومین جمعه مهرماه هر سال در مشهد اردهال کاشان برگزار می‌شود. این آیین در فهرست میراث فرهنگی و معنوی یونسکو به ثبت رسیده است.

شرکت کنندگان در این آیین از دو مسیر کاشان و نراق و دلیجان به مشهد اردهال وارد می‌شوند و برای برگزاری هرچه بهتر این آیین که هرسال هم شلوغ‌تر می‌شود، هماهنگی امنیتی و انتظامی بین دو شهرستان لازم است.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.