خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۳۹۷ساعت : 19:59کد مطلب: 8237

همایش بین‌المللی نمک در آران و بیدگل برگزار می‌شود

نایب رئیس شورای شهر آران و بیدگل گفت: نخستین همایش بین‌المللی نمک، شهریورماه امسال در آران و بیدگل برگزار می‌شود….

نایب رئیس شورای شهر آران و بیدگل گفت: نخستین همایش بین‌المللی نمک، شهریورماه امسال در آران و بیدگل برگزار می‌شود.

«علی‌اکبر قندانی» در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهارداشت: این همایش با هدف معرفی بهتر جاذبه‌های خاص گردشگری، فرهنگی و اقتصادی دریاچه نمک و کویر مرنجاب با حضور برترین‌های کویر ایران و کارشناسان خبره از کشورهای مختلف برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دریاچه نمک آران و بیدگل به عنوان منبع در آمد در حال و مسیر اصلی جاده ابریشم در گذشته مغفول مانده است، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های بی نظیر این دریاچه در حال حاضر محدود به برداشت خام نمک است.

نایب رئیس شورای شهر آران و بیدگل اضافه کرد: معرفی بهتر و کامل کویر مرنجاب و دریاچه نمکی که در حاشیه آن قرار دارد و همچنین قرارگیری آران و بیدگل در محور ترانزیتی شمال به جنوب کشور به عنوان دروازه کویر مرکزی می تواند به پیشرفت همه جانبه شهرستان و شهرستان های مجاور کمک شایانی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اواخر تابستان و فصل پاییز بدلیل آب و هوای مناسب فصل گردشگری کویر و دریاچه نمک است، گفت: نبود مدیریت صحیح در مرنجاب نه تنها فرصت استفاده از ظرفیت بالای گردشگری شهرستان را از بین برده بلکه گردشگری شهرستان را با چالش جدی روبرو کرده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.