خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۷ساعت : 23:09کد مطلب: 13865

هواشناسی کاشان: باغداران کاشانی به سفیدکردن تنه درختان میوه اقدام کنند

رئیس اداره هواشناسی کاشان اعلام کرد: باغداران مناطق کوهستانی کاشان نسبت بهسفیدکردن تنه درختان میوه مطابق دستورالعمل اقدام کنند. عباس ارغوانی پیش‌بینی بیشینه و کمینه…

رئیس اداره هواشناسی کاشان اعلام کرد: باغداران مناطق کوهستانی کاشان نسبت بهسفیدکردن تنه درختان میوه مطابق دستورالعمل اقدام کنند.

عباس ارغوانی پیش‌بینی بیشینه و کمینه دمای کاشان برای ههفته آتی را این‌گونه معرفی کرد: دوشنبه ۱۷ و ۴، سه‌شنبه ۱۷ و ۲، چهارشنبه ۱۳ و یک و پنج‌شنبه ۱۴ و ۲، جمعه ۱۷ و ۳ و شنبه ۱۸ و ۶ درجه سانتی‌گراد.

ارغوانی به مهر گفت: هوای کاشان تا پایان هفته صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود به نحوی که در مناطق کوهستانی منطقه کاشان دمای هوا نسبت به پیش‌بینی اعلامی دو تا سه درجه سردتر است.

وی با بیان این‌که طبق نظر کارشناسان جهاد کشاورزی با توجه به پیش‌بینی بارندگی تا اواسط هفته جاری مبارزه با علف‌های هرز غلات به آخر هفته موکول شود، گفت: باغداران مناطق کوهستانی شهرستان کاشان با توجه به کاهش دما در اواسط هفته جاری نسبت به عملیات یخ‌آب زمستانه اقدام کنند.

ارغوانی افزود:باغداران مناطق کوهستانی نیز باید نسبت به سفید‌کردن تنه درختان میوه مطابق دستورالعمل اقدام کنند و گل‌خانه‌داران نیز با توجه به شرایط کاهش دما و وزش باد نسبتاً شدید در طول هفته نسبت به استحکام سازه‌های خود و تنظیم دما و رطوبت گل‌خانه همچنین تامین سوخت سیستم‌های گرمایش خود تمهیدات لازم را اعمال کنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.