خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۶ شهریور , ۱۳۹۸ساعت : ۱۶:۳۵کد مطلب: 17427

پایان فعالیت هیئت‌های مذهبی کاشان تا ساعت ۲۳ اعلام شد

مشکات آنلاین: جانشین فرماندهی نیروی انتطامی کاشان گفت: پایان مراسم عزاداری در ایام محرم تا ساعت ۲۳ تعیین شده و…

مشکات آنلاین: جانشین فرماندهی نیروی انتطامی کاشان گفت: پایان مراسم عزاداری در ایام محرم تا ساعت ۲۳ تعیین شده و در صورت ادامه آن هیئات مذهبی موظف به قطع کردن بلندگوها هستند.

سرهنگ علی قربانی در گردهمایی مسوولان هیئات‌ مذهبی کاشان در مرکز هیات فاطمیه این شهر اظهار داشت: استفاده از ادوات موسیقی و طبل های بزرگ و  استفاده از علامت و علم کشی در هیئات مذهبی ممنوع بوده و در صورت مشاهده نسبت به جمع آوری آن اقدام خواهد شد.

وی افزود: بر اساس تصمیم شورای تامین شهرستان کاشان مجوز برای برپایی ایستگاه های صلواتی در خیابان های اصلی شهر به هیچ وجه داده نمی شود.

وی در ادامه تصریح کرد: مسائل شخصی نباید در هیئات مذهبی مطرح شود و کسی نباید پس از پایان مراسم عزاداری جلو مساجد و حسینیه ها توقف کند تا موجب آزار همسایگان شود.

وی با تاکید بر اینکه دستجات عزاداری در یک طرف خیابان حرکت کنند، گفت: استفاده از شتر و اسب در هیئات های عزاداری اکیدا ممنوع است.

ممنوعیت برهنه شدن برای سینه زنی در هیئات مذهبی، ممنوعیت ورود بانوان به بازار در روزهای تاسوعا و عاشورا و توجه به مسائل ایمنی محل برگزاری عزاداری ها و انتخاب پلیس یارها از دیگر عناوین مطرح شده در این گردهمایی توسط جانشین فرماندهی انتظامی کاشان بود.

قربانی در پایان خاطرنشان کرد: اگر با مشکل انتظامی در هیئات مذهبی مواجه شدید با توجه به اینکه سامانه ۱۱۰ در استان اصفهان مستقر است تا زمانی که بخواهد مشکلی به ما اعلام بشود حدود نیم ساعتی طول می کشد بنابراین مسوولان هیئات می توانند برای ارتباط با نیروی انتظامی کاشان با شماره های مستقیم ۲۱۸۳۰۱۱۰ و ۲۱۸۳۰۱۰۴ تماس بگیرند.

همچنین فرماندار کاشان در این همایش اظهار داشت: باید در ایام عزداری محرم با رعایت وظایف خود به گونه ای عمل کنیم که ارادت و اخلاق حسینی را به نمایش بگذاریم.

علی اکبر مرتضایی خاطرنشان کرد: باید در سطح شهرستان نحوه عزاداری ها در راستای ابراز محبت و در شان امام حسین (ع) و  در مسیر درستی انجام شود.

فرمانده ناجیه بسیج سپاه کاشان نیز در گردهمایی هیئات مذهبی کاشان اظهار داشت: در زمان عزاداری ها باید سبک زندگی بهتر و آسیب های اجتماعی مانند طلاق و اعتیاد که در سطح شهرستان افزایش داشته توجه شود.

سرهنگ مرتضی عمومهدی افزود: در هیئات مذهبی تنها تاکید بر مداحی و گریه کردن با اصل تقید دینی مغایرت دارد و باید روی مسائل روز و واقعیت های جامعه با پرهیز از سیاسی بازی و جلوگیری از بروز انحرافات در هیئات صحبت شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشان نیز در این همایش با تاکید بر حفط نظم و انضباط در ایام عزاداری محرم افزود: با توجه به توریستی بودن کاشان، هیئات مذهبی باید در نصب پرده ها و آذین بندی محل های عزاداری از اشعار و مطالب خوبی استفاده کنند.

حجت الاسلام سید عبدالصاحب حسینی با تاکید بر رعایت قوانین شورای تامین شهرستان گفت: نباید کاری کنیم که جوانان از میدان دور شوند بلکه با دعوت از آنها برای همکاری و مشارکت بیشتر در برگزاری هر چه بهتر عزاداری ها تلاش شود.

شهردار کاشان در این همایش هیئات مذهبی را یک پایگاه اجتماعی مهم دانست و افزود: مسوولیت شهرداری در ایام محرم سنگین تر شده و برای خدمت رسانی به عزاداران حسینی کمیته ای تشکیل داده است.

سعید ابریشمی راد خاطرنشان کرد: سازمان  آتش نشانی نامه زده که آمادگی دارد تا با اعزام کارشناسان خود به محل مساجد و حسینیه ها و تکایای مذهبی، نکات ایمنی را برای پیشگیری از هر حادثه اعلام کرده و آموزش های لازم را ارائه دهند.

 

منبع: پایگاه خبری اهل کاشانم

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.