خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, ۲۵ اسفند , ۱۳۹۶ساعت : ۲۳:۵۸کد مطلب: 7391

چهارمین همایش پاک‌سازی سایت باستانی «ویگل» برگزار شد

چهارمین همایش پاک‌سازی سایت باستانی «ویگل»، همراه با جشن بادبادک‌ها و همایش پیاده‌روی، پیش ازظهر امروز جمعه ۲۵ بهمن‌ماه در…

چهارمین همایش پاک‌سازی سایت باستانی «ویگل»، همراه با جشن بادبادک‌ها و همایش پیاده‌روی، پیش ازظهر امروز جمعه ۲۵ بهمن‌ماه در آران و بیدگل برگزار شد.

در این برنامه که در جمعه آخر هر سال به همت انجمن دوستداران میراث فرهنگی سلیمان صباحی بیدگلی، و با همکاری فرمانداری، شورای شهر، شهرداری و اداره میراث فرهنگی و  همراهی انجمن حافظان محیط زیست و گردشگری شهرستان آران و بیدگل برگزار می‌شود، حدود ۳۰۰ نفر از علاقه‌مندان به محیط زیست و طبیعت و علاقه‌مندان به میراث باستانی منطقه از ساعت ۸ از بیدگل به طرف سایت پیاده‌روی کردند.

پس از برگزاری همایش پیاده‌روی، در ساعت ۹ مراسم همایش با برگزاری برنامه جشن بادباک‌ها آغاز و در ادامه حاضرین در برنامه نسبت به پاکسازی محوطه اطراف سایت باستانی «ویگل» از اقدام کردند.

در این آیین به برندگان جشن بادبا‌ک‌ها هدایایی اهدا و همچنین به شرکت‌کنندگان در برنامه پاکسازی سایت هم گلدان‌های گل و جوایزی اهدا شد.

در پایان مراسم، شرکت‌کنندگان با هدف حمایت و تاکید بر حفاظت از میراث باستانی در اطراف قلعه غربی سایت زنجیره انسانی تشکیل دادند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.