خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۱۵ دی , ۱۳۹۹ساعت : ۲۳:۰۵کد مطلب: 20568

کاشان، رتبه نخست پرورش ماهیان زینتی در کشور

مدیر جهاد کشاورزی کاشان گفت: شهرستان کاشان با تولید و پرورش ۴۰ میلیون قطعه ماهی در سال، رتبه نخست تولید…

مدیر جهاد کشاورزی کاشان گفت: شهرستان کاشان با تولید و پرورش ۴۰ میلیون قطعه ماهی در سال، رتبه نخست تولید ماهیان زینتی در کشور را به خود اختصاص داده است.

رضا مظلومی  مدیر جهاد کشاورزی کاشان با بیان اینکه سالانه نزدیک به ۲۵۰ میلیون قطعه ماهیان زینتی در کشور تولید می‌شود، افزود: اکنون ۷۰ درصد ماهیان زینتی استان اصفهان در کاشان پرورش می‌یابد.با انجام مجموعه اقدام‌هایی برای توسعه روند پرورش ماهیان زینتی در کاشان تلاش می‌شود تا این شهرستان قطب تولید ماهیان زینتی در منطقه خاورمیانه باشد.
او افزود: بخشی از تولید و پرورش ماهیان زینتی در این شهرستان مخصوص شب عید نوروز است که اکنون تلاش می‌شود بخش عمده آن به بازار‌های صادراتی راه یابد.  مجوز یک واحد پرورش یک میلیون قطعه‌ای ماهیان زینتی در کاشان صادر شده و  این واحد امسال ۴۰۰ هزار قطعه ماهی به کشور‌های عراق و ترکیه صادر کرد.
مظلومی افزود: برای توسعه پرورش ماهی ۵۰ هکتار از زمین‌های شهرک صنعتی شماره سه کاشان به ناحیه صنعتی پرورش ماهیان زینتی اختصاص یافته است.
او ادامه داد:  در ناحیه صنعتی پرورش ماهیان زینتی ۲۲۰ قطعه زمین یک هزار مترمربعی در نظر گرفته شده است که در آن افزون بر پایانه صادراتی، نمایشگاه و فروشگاه، سالن همایش و استقرار واحد توسعه و تحقیق پیش بینی شده است.
مدیر جهاد کشاورزی کاشان با بیان اینکه برای ساخت آکواریم، غذای ماهی، تجهیزات آکواریومی و لوازم جانبی نگهداری ماهیان زینتی یک سرمایه‌گذار بخشی خصوصی نیز در این شهرک مستقر خواهد شد، ادامه داد: در صورت تامین آب مورد نیاز، سالانه ۲۲۰ میلیون قطعه ماهی زینتی در این ناحیه صنعتی پرورش داده خواهد شد.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.