خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۲۴ تیر , ۱۳۹۶ساعت : 07:56کد مطلب: 4782

کاهش ایمنی

«ابوالفضل ساروقیان» کارشناس ترافیک و مدیر سازمان عمران و بهسازی شهر کاشان گفت با اجرای طرح دوبانده شدن بلوار امام…

«ابوالفضل ساروقیان» کارشناس ترافیک و مدیر سازمان عمران و بهسازی شهر کاشان گفت با اجرای طرح دوبانده شدن بلوار امام خمینی امنیت این مسیر کاهش می‌یابد.

 

او گفت در جلساتی که با «بهمن کاظمیان» شهردار اسبق مشکات و اعضای شورای شهر داشته به آن‌ها تاکید کرده که اجرای طرح چهاربانده کارشناسانه است و در صورت اجرای کامل آن بخش زیادی از مشکات حل می‌شود.

 

ساروقیان اجرای طرح چهاربانده را «مناسب» دانست و گفت:در آن طرح دو میدان ورودی وجود داشت. باند کندروها ترافیک محلی را از ترافیک عبوری تفکیک می‌کرد. اگر هم کسی خلاف جهت حرکت می‌کرد خیلی مشکل‌ساز نمی‌شد.

 

او گفت با اجرای طرح دوبانده، ترافیک محلی و عبوری یکی می‌شود و امنیت جاده کاهش پیدا می‌کند. هرچند که شاید از نظر دسترسی‌های محلی افراد راحت‌تر باشند. ما الان افزایش عرض داریم. یعنی از مقابل منزل مردم تا وسط جاده، حدود ۱۷ متر آسفالت داریم که این افزایش عرض، باعث افزایش سرعت می‌شود. از طرفی حرکت‌های خلاف جریان هم خواهیم داشت و ترافیک هم که بالا باشد ایمنی خیلی کاهش پیدا می‌کند.

 

او گفت در جلساتی که با اعضای شورا داشته آن‌ها برای دفاع از طرح دوبانده «بحث مطالبات مردمی» را مطرح می‌کرده‌اند. سارقیان افزود: مردم شاید وظیفه نداشته باشند که آینده را ببینند. نمی‌شود طرحی را اجرا کرد که هیچ محدودیتی نداشته باشد و نمی‌شود با یک ططرح همه آدم‌ها را راضی کرد.

 

مدیر سازمان عمران و بهسازی شهرداری کاشان افزود: وقتی حجم ترافیک زیاد می‌شود و سرعت بالا می‌رود، باید دسترسی‌ها محدود شود و هرکسی از هرکجا که خواست نمی‌تواند دور بزند. لذا انتقادی که به دسترسی‌های طرح چهاربانده می‌شد قابل توجیه و پاسخ‌دادن بود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.