خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۸ فروردین , ۱۴۰۰ساعت : 17:10کد مطلب: 20654

اما و اگرهای آمار ارائه شده توسط فرماندار کاشان؛

کاهش یا افزایش؟ ۶ درصد یا ۹ درصد؟

براساس آمار رسمی اعلام شده، ثبت داوطلبان در حوزه شهری ۹ درصد کاهش داشته است.

مشخص نیست فرماندار کاشان بر اساس چه داده‌هایی و بر اساس کدام فرمول محاسباتی به این عدد رسیده است.

مشکات آنلاین: علی‌اکبر مرتضایی فرماندار شهرستان کاشان که ریاست شورای انتخابات را هم عده دارد امروز از افزایش ۶ درصدی ثبت نام داوطلبان حضور در شوراها نسبت به دوره گذشته خبر داده است.

مرتضایی با اشاره به اینکه برای حضور در ۳۹ کرسی شوراهای شهر در شهرستان کاشان ۲۶۷ داوطلب ثبت نام کرده اند، گفته است:«این تعداد داوطلب ثبت نام شده نسبت به دوره قبلی در شهرستان کاشان شش درصد افزایش را نشان می دهد.»

این ادعا درحالی توسط فرماندار کاشان مطرح می‌شود که در دوره پنجم انتخابات شورای شهر منطقه کاشان ۲۹۴ نفر ثبت نام کرده بودند.

حمیدرضا مومنیان فرماندار پیشین کاشان هفتم فروردین سال ۹۶ در گفتگو با مشکات آنلاین گفت: در حوزه شهری امسال ۲۹۴ داوطلب ثبت نام کردند اما در سال ۹۲، ۲۴۰ نفر؛ تعداد داوطلبان زن هم چه در حوزه شهری و چه در حوزه روستایی نسبت به سال ۹۲ افزایش داشته است.

البته پس از انتشار این گفتگو، کارمندان فرمانداری به مشکات آنلاین گفتند این آمار ۲۹۳ نفر است، ولی این اصلاحیه رسما اعلام نشد.

در هر صورت براساس آمار رسمی اعلام شده، ثبت داوطلبان در حوزه شهری ۹ درصد کاهش داشته است.

مشخص نیست فرماندار کاشان بر اساس چه داده‌هایی و بر اساس کدام فرمول محاسباتی به این عدد رسیده است.

در خبر منتشر شده توسط روابط عمومی فرمانداری کاشان، فقط آمار ثبت نام کنندگان این دوره و ادعای افزایش ۶ درصدی ثبت نام منتشر شده و آمار تعداد ثبت‌نام کنندگان دوره پنجم منتشر نشده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.