خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, 13 دی , 1395ساعت : 15:58کد مطلب: 3723

گازگرفتگی، جان اعضای خانواده  آران و بیدگلی را گرفت

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان آران و بیدگل از مرگ سه نفر از اعضای یک خانواده بر…

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان آران و بیدگل از مرگ سه نفر از اعضای یک خانواده بر اثر مسمومیت ناشی از گازگرفتگی خبر داد.

 

این حادثه شامگاه شنبه رخ داده و در آن مرد ۴۰ ساله، زن ۳۵ ساله و دختر هفت ساله یک خانواده، بر اثر گازگرفتگی فوت کرده اند.

 

«محمدرضا اکرمیان» گفت:فرسودگی دودکش آبگرمکن و اتصال به دیوار و ضرب خوردگی آن سبب شده در اثر باران، شرابه های کاهگل به داخل لوله خروجی دودکش آبگرمکن نفوذ کند و با انباشته شدن گِل در دودکش، مسیر خروج گاز مونوکسید کربن مسدود و این گاز سمی به محیط منزل منتشر شود.

 

محمدرضا اکرمیان افزود: آمارهای چند سال اخیر در کشور نشان می دهد ۷۰ تا ۸۰ درصد گاز گرفتگی منوکسید کربن، نقص در سیستم دودکش بوده است.

 

مدیر عامل سازمان آتش نشانی آران و بیدگل، سهل انگاری را یکی از عوامل مهم بروز این گونه حوادث دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به بادهای شدید در منطقه کویری آران و بیدگل و ورود ریزگردها، احتمال آشیانه سازی پرندگان و گرفتگی دودکش ها، کنترل مکرر دودکش های بخاری و آبگرمکن ضروری است.

 

اکرمیان، شرایط تهویه در ساختمان ها را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: شهروندانی که از وسایل گرمایش گازسوز در ساختمان ها استفاده می کنند، ضمن استفاده از وسایل استاندارد،  از مسدود کردن روزنه های در و پنجره پرهیز کنند.

 

وی افزود: آگاهی شهروندان از علائم گازگرفتگی و  اقدام سریع و به موقع می تواند تا حد زیادی از عوارض ناگوار و غیر قابل جبران این سم خطرناک جلوگیری کند.

 

«علی قربانیان» رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آران و بیدگل گفت این حادثه ساعت ۲۱ به این مرکز اطلاع داده شده و  پیش از حضور پرسنل این مرکز، تمام افراد خانواده فوت کرده اند.

 

قربانیان گفت ساعت دقیق این حادثه مشخص نیست.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.