خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۱ خرداد , ۱۳۹۷ساعت : 16:36کد مطلب: 8766

یک‌سوم صنایع دستی جهان در استان اصفهان است

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: نزدیک به یک سوم از رشته‌های موجود در حوزه صنایع…

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: نزدیک به یک سوم از رشته‌های موجود در حوزه صنایع دستی جهان در این استان قرار دارد.

«جعفر صالحی» شام‌گاه یک‌شنبه ۲۰ خرداد‌ماه در آئینی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی در کاشان بیان کرد: نزدیک به ۶۰۰ رشته صنایع دستی تا کنون در جهان شناسایی شده که ۱۹۹ رشته آن در استان اصفهان وجود دارد.

وی با اشاره به این‌که هم‌اکنون نیز اصفهان دو سوم صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور را در خود جای داده، عنوان کرد: بیشتر صادرات صنایع دستی از استان اصفهان به صورت چمدانی و همراه مسافر بوده و بخشی دیگر از سایر پایانه‌های صادراتی از کشور خارج می‌شود، اما در مجموع بیش از ۶۰ درصد تولیدات صنایع دستی کشور مربوط به این منطقه است.

به گفته صالحی بالاترین میزان صادرات ثبت‌شده صنایع دستی کشور را ۵۰۰ میلیون دلار است که این رقم در سال گذشته ۳۰۰ میلیون دلار منهای صادرات فرش بود.

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان تاکید کرد: اگر هنرهای سنتی و صنایع دستی در همه هتل‌های کشور به نمایش درآید، درآمد ناشی از فروش این محصولات از نیاز به صادرات خواهد کاست.

وی کاشان را یکی از قطب‌های صنایع دستی کشور برشمرد و گفت: منسوجات دستباف این شهرستان مانند مخمل، زری، ابریشم، زیلو، گلیم، فرش و تابلو‌فرش قابل‌توجه می‌باشد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.