خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۱ مرداد , ۱۳۹۸ساعت : 09:59کد مطلب: 16620

یک کاشانی، مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور شد

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حکمی، هادی میرزایی را به‌عنوان مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره…

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حکمی، هادی میرزایی را به‌عنوان مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی منصوب کرد.

به گزارش مشکات آنلاین، در متن حکم دکتر علی‌اصغر مونسان خطاب به هادی میرزایی آمده است:

«به استناد مواد ۸ و ۱۰ اساسنامه صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی و صورت‌جلسه هیئت‌امنای صندوق به تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ و با توجه به تجربیات جناب‌عالی، به‌موجب این ابلاغ به‌سمت “مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی” منصوب می‌شوید.

تدوین سیاست‌های اجرایی، اقتصادی، فنی، مالی، حمایتی و برنامه‌ریزی برای تحقق اهداف و وظایف قانونی صندوق، جلب همکاری و مشارکت بخش دولتی، بخش عمومی غیردولتی، بخش خصوصی داخلی و خارجی و جوامع محلی در امر توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف، احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن و بافت‌های تاریخی و فرهنگی قابل احیا با تأکید بر اقامتگاه‌های بوم‌گردی، شناسایی، تفکیک و طبقه‌بندی بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی قابل احیا، تدوین شاخص‌ها و دستورالعمل‌های ناظر بر نحوه تعیین کاربری بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، پایش و ارزیابی و نظارت بر اجرای طرح‌های مرمت و احیا و بهره‌برداری از اماکن و بافت‌های تاریخی، همکاری و هماهنگی با معاونت میراث‌فرهنگی و پژوهشگاه سازمان و سایر حوزه‌های درون‌سازمانی، از اهم شاخصه‌هایی است که انتظار دارد با برنامه‌ریزی دقیق و سامان‌دهی مناسب و بهره‌گیری از توان کارشناسان و صاحب‌نظران و تعامل و همکاری مستمر با حوزه‌های ذی‌ربط درون و برون‌سازمانی شاهد تحول مثبت در کارکردهای صندوق و تحقق اهداف و برنامه‌های سازمان باشیم.

هادی میرزایی، اهل کاشان و دارای کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش سازه و فرزند شهید معزز تقی میرزایی است. از سوابق وی می توان به: معاونت فنی و عمران شهرداری منطقه ٩ و منطقه ٢١ تهران، عضو کمیته اجتماعی کمیسیون تدوین سند چشم انداز در مجمع تشخیص مصلحت نظام، مشاور معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌شهری شهرداری تهران و دبیر مجمع فرهیختگان شاهد و ایثارگر اشاره کرد.

گفتنی است صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، در سال ۱۳۸۴ و به استناد ماده ۱۱۴ برنامه چهارم توسعه و به منظور اهتمام ملی در شناسایی، حفاظت، پژوهش، مرمت، احیاء، بهره برداری و معرفی میراث فرهنگی در کشور و ارتقای توان گردشگری ،تولید ، ثروت ،اشتغالزایی و مبادلات فرهنگی تشکیل شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

هیچ مطلب مرتبطی یافت نشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.