خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۱۷ مهر , ۱۳۹۸ساعت : ۱۰:۲۵کد مطلب: 18312

در ۶ ماهه سال‌جاری؛

۱۳ شکارچی متخلف در کاشان دستگیر شدند

مشکات آنلاین: رییس اداره حفاظت محیط زیست کاشان گفت: ۱۳ نفر از متخلفان صید و شکار ۶ ماهه نخست امسال…

مشکات آنلاین: رییس اداره حفاظت محیط زیست کاشان گفت: ۱۳ نفر از متخلفان صید و شکار ۶ ماهه نخست امسال در این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

حسین خادمی گفت: هفت هزار ساعت گشت و کنترل در منطقه‌های آزاد و حفاظت شده شهرستان از سوی یگان حفاظت محیط زیست کاشان انجام و در نهایت برای متخلفان صید و شکار ۲۶ پرونده قضایی پیگیری و ۲۵ رای صادر شد.

وی با اشاره توقیف سه قبضه اسلحه مجاز و  چهار قبضه اسلحه غیرمجاز بیان کرد: برخی ادوات شکار و صید دیگر نیز از شکارچیان متخلف کشف و جمع‌آوری شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست کاشان، پیش‌تر از افزایش رشد ۳۰ درصدی (از ۸۰۰ راس در سال گذشته به یک‌هزار و ۲۰۰ راس در سال‌جاری) انواع گونه‌های جانوری در منطقه حفاظت شده قمصر و برزک خبر داده بود.

بر اساس آخرین پایش‌ها ۲۰ گونه پستاندار، ۱۵ گونه خزنده، ۵۰ گونه پرنده و یک گونه دوزیست در این منطقه ۶۰ هزار هکتاری شناسایی شده است.

درمنه، انواع گون، چوبک و کلاه میرحسن از جمله گونه‌های گیاهی و گربه پالاس، قوچ و میش، کل و بز، گراز، پایکا و مار شاخدار جزو گونه‌های جانوری شاخص منطقه حفاظت شده قمصر و برزک به شمار می‌آید.

شهرستان ۳۶۵ هزار نفری کاشان با گستره چهار هزار و ۳۹۲ کیلومترمربعی، یک منطقه حفاظت شده دارد که در جنوب‌ غربی مرکز این شهرستان واقع است.

 

ایرنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.