خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, ۵ بهمن , ۱۳۹۷ساعت : ۲۲:۴۴کد مطلب: 13464

تکذیب گفت‌وگوی بازرسان آژانس با استاد دانشگاه کاشان/ ادعایی برای «ضربه‌زدن» به رئیس دانشگاه

«ابوالفضل حلوایی» رئیس دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه کاشان توئیت منتشر شده درباره گفت‌وگوی بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی…

«ابوالفضل حلوایی» رئیس دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه کاشان توئیت منتشر شده درباره گفت‌وگوی بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی با وی را رد کرد و احتمال داد که این محتوا برای «ضربه زدن» به دولت و رئیس دانشگاه کاشان منتشر شده‌باشد..

روز گذشته توئیتی توسط یک چهره ناشناخته منتشر شد و یک کانال تلگرامی حامی «سید جواد ساداتی‌نژاد» نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی آن را هشتک «اوج ذلت ایرانی» بازنشر کرد.

در این توئیت ادعاهایی درباره صحبت بازرسان آژانس با دکتر حلوایی و درخواست رئیس دانشگاه برای ننوشتن مقاله‌های مورد انتقاد، درباره این صنعت مطرح شده بود.

دکتر حلوایی در پاسخ به خبرنگار مشکات آنلاین ادعاهای مطرح شده در این متن را رد کرد و گفت: تابستان گذشته بازرسان آژانس از مرکز رایانه دانشکده برق و همچنین کارگاه و آزمایشگاه آموزشی این دانشکده بازدید کردند؛ اما خبر منتشر شده مبنی بر مصاحبه با من و یا نقل قول از دکتر زراعت به هیچ وجه صحت ندارد و دانشجو متاسفانه یا جهت خودنمایی این کار را کرده و یا اشخاصی اطلاعات غلط برای ضربه زدن به رئیس دانشگاه و یا دولت به ایشان داده‌اند.

دکتر حلوایی افزود: از اتفاق تاکید مدیریت دانشگاه و همچنین همکاران‌مان در پادمان هسته‌ای سازمان سازمان انرژی هسته‌ای به ویژه معاون دکتر صالحی بر متوقف نکردن تحقیقات دانشگاهی بود.

این درحالی است که «علی اکبر صالحی» رییس سازمان انرژی اتمی کشور نیز در هفته گذشته گفته بود: بازرسی کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از مراکز آموزشی نباید به‌گونه‌ای مطرح شود که این بازرسی‌ها مختص به ایران بوده و نسخه‌ای است که برای ایران پیچیده‌اند؛ هر کشوری که عضو پروتکل الحاقی باشد در چارچوب این پروتکل و بر مبنای دستورالعمل آن که تمام کشورهای عضو پذیرفته‌اند، اجرا می‌شود. بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون از چندین دانشگاه کشور ازجمله دانشگاه‌های صنعتی‌شریف، علم‌ و صنعت، صنعتی امیرکبیر و کاشان بازرسی کرده‌اند و این بازرسی‌ها طبیعی است.

تقابل نماینده با رئیس دانشگاه کاشان

در ماه‌های گذشته اخبار زیادی درباره تلاش ساداتی نژاد برای تغییر «عباس زراعت»، رئیس دانشگاه کاشان در رسانه‌ها منتشر شده است.

چندی قبل پایگاه خبری انصاف نیوز در مطلبی نوشت پنج نماینده مجلس به دلیل اختلاف با وزیر علوم بر سر انتصاب روسای دانشگاه‌ها به دنبال استیضاح وی هستند.

نام سیدجواد ساداتی نژاد نیز در این لیست پنج نفره به چشم می‌خورد.

رئیس دانشگاه کاشان نیز در کنفرانس خبری خود در پاسخ به این پرسش که «چرا نماینده کاشان به دنبال تغییر شماست؟» این موضوع را رد نکرده بود و گفته بود بروید از خود نماینده درباره این موضوع سوال کنید.

طرح استیضاح وزیر علوم حدود دو ماه قبل در مجلس شکست خورد. اکثر نمایندگان امضاء کننده طرح امضای خود را پس گرفتند و این طرح از دستور خارج شد.

پس از به نتیجه نرسیدن استیضاح وزیر علوم، بلافاصله نامه‌ای بدون نام و امضاء با عنوان جمعی از استادان دانشگاه کاشان، علیه زراعت در فضای مجازی از جمله همین کانال تلگرامی حامی ساداتی نژاد منتشر شد که در آن تلاش شده بود دانشگاه کاشان را دانشگاه سیاسی بنامد.

دانشگاه جهانی

تلاش برای تغییر و تخریب رئیس دانشگاه کاشان درحالی انجام می شود که در چند سال گذشته دانشگاه کاشان توانسته است چندین رتبه بین المللی و ملی کسب کند.

«اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور نیز در دیدار اخیر خود از کاشان، نام این دانشگاه را در ردیف افتخارات کاشان قرار داد و از دانشگاه کاشان به عنوان یک دانشگاه با آوازه جهانی نام برد.

کسب رتبه اول در نظام رتبه بندی تایمز، ارتقاء رتبه دانشگاه کاشان از رتبه ۲۴ به رتبه ۹ کشوری و قرار گرفتن در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا بخشی از رتبه‌هایی بود که زراعت در کنفرانس خبری اخیر خود به آن اشاره کرد.

ماموران آژانس یا جاسوسان دشمن

این کانال تلگرامی حامی ساداتی نژاد در شرح توئیت منتشر شده بازرسان آژانس را «جاسوس کشورهای معاند» نامیده و گفته «بارها ثابت شده (بازرسان آژانس) بازوهای جمع آوری اطلاعات برای سازمان های جاسوسی کشورهای معاند هستند و در ترور دانشمندان هسته ای و حمله ویروس استاکسنت به تاسیسات هسته ای کشور نقش اساسی داشتند.»

این ادعایی است که دستگاه‌های امنیتی کشور باید درباره آن نظر بدهند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.