خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۲۱ مرداد , ۱۳۹۵ساعت : ۰۳:۴۹کد مطلب: 1552

۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های عمرانی کاشان مصوب شد

مشکات آنلاین :اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است معاون برنامه ریزی،…

مشکات آنلاین :اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است

معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری کاشان اعتبارات این شهرستان در سال جاری برای طرح های عمرانی را با افزایش ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته ۳۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

مهندس مسعود خاندایی در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: این اعتبارات برای تکمیل ۲۳۵ طرح و پروژه شهرستان کاشان هزینه می گردد.

معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری کاشان با اشاره به اینکه امسال رویکرد کمیته برنامه ریزی شهرستان در بخش عمرانی و زیربنایی است ، یادآور شد:۸۰ درصد اعتبارات در زمینه های نوسازی مدرسه ها، بهداشت و سلامت، راه وشهرسازی، آب شهری و روستایی، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن، ورزش و جوانان، محیط زیست و ساماندهی گلزار شهدا هزینه خواهد شد.

خاندایی با بیان این که اعتبارات مصوب کمیته برنامه بخشی از اعتبارات شهرستان است تأکید کرد: اعتبارات بخش دیگری از پروژه های شهرستان به صورت متمرکز از طریق اعتبارات ملی و استانی تأمین می گردد.

وی یادآور شد: در سال گذشته از محل اعتبارات ملی و استانی تعداد ۱۹ پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۲۸ میلیارد تومان مصوب گردیده که بیش از ۳۳ درصد محقق گردیده است.

معاون فرماندار افزود: اعتبارات ماده ۱۰ و ۱۲ و مدیریت بحران شهرستان نیز اضافه بر اعتبارات فوق می باشد که در سال گذشته از طریق آن برای تکمیل ۲۲ پروژه زیربنایی ، عمرانی شهرستان تأمین اعتبار گردیده است.

خاندایی یادآور شد: راه اندازی فاز یک شهرک صنعتی امیر کبیر ۲ از اقداماتی است که با تأکید فرماندار محترم و پیگیری های انجام گرفته به سرانجام رسیده و مشکلات فراروی آن به خصوص در زمینه تأمین آب مرتفع گردیده است.

وی اختصاص اعتبارات ویژه ملی در حوزه آب روستایی را از دیگر اقدامات شاخص در حوزه خدماتی و عمرانی شهرستان ذکر کرد و گفت: با پیگیری های انجام شده و با حضور معاون محترم توسعه آب وزارت نیرو و در جلسه ویژه ای که برای رفع مشکلات حوزه آب روستایی در فرمانداری ویژه کاشان برگزار شد موفق شدیم اعتبارات لازم برای رفع مشکلات حوزه آب روستایی را احصاء نموده و در حد امکان مصوب نماییم.

معاون فرماندار اظهار در خصوص تأمین اعتبارات برای احداث و تکمیل مدارس اظهار داشت: طی یک سال به طور متوسط ماهانه یک مدرسه خیرساز افتتاح شده است. رویکرد فرمانداری و آموزش و پرورش استفاده از ظرفیت خیرین برای ساخت فضاهای آموزشی است. با این وجود دولت برای تکمیل مدارس نیمه تمام اعتبارات ویژه ای از طریق کمیته برنامه ریزی شهرستان در نظر گرفته است که امیدواریم با تخصیص آن شاهد افتتاح مدارس جدید، تکمیل مدارس نیمه تمام و تعمیر و مرمت مدارس در سال جاری باشیم.

خاندایی اختصاص قیر رایگان برای معابر شهری و روستایی را از دیگر ردیف های تأمین اعتبارات برای شهرستان و منطقه نام برد و گفت: در سال گذشته ۵۰۰۰ تن قیررایگاه تحویل راه و شهرسازی شهرستان شد تا برای آسفالت معابر و ۱۰۰۰ تن برای نوسازی مدارس در نظر گرفته شود. اضافه بر این ، مقدار ۱۵۰۰ تن قیر رایگان برای آسفالت معابر روستایی در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.

معاون فرماندار تأکید کرد: اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان کفاف همه پروژه های شهرستان را نمی دهد و ضروری است سازمان مدیریت برنامه ریزی استان نسبت به اختصاص اعتبار ویژه به خصوص در پروژه های اولویت دار شهرستان چاره اندیشی نماید.

خاندایی با اشاره به پروژه های اولویت دار شهرستان یادآور شد: پروژه های ساماندهی رودخانه برزک ، ساماندهی رودخانه کامو و چوگان ، مرمت و احداث بلوار امام خمینی مشکات ، رفع نقاط حادثه خیز محور مشهد اردهال در سه راهی جوشقان استرک ، نگهداری بناهای تاریخی شهرستان به خصوص باغ تاریخی فین ، تکمیل و ساخت پل راوند و همچنین اصلاح و تعریض جاده محور کاشان – برزک بعنوان پروژه های اولویت دار شهرستان به استان و سازمان برنامه ریزی اعلام گردیده و امیدواریم تا اعتبار لازم برای آن اختصاص داده شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.