خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷ساعت : 16:20کد مطلب: 9578

۶ حلقه چاه غیرمجاز در آران و بیدگل مسدود شد

رئیس اداره منابع آب آران و بیدگل با اشاره به کاهش شدید سطح آب سفره‌های زیرزمینی در این شهرستان، از…

رئیس اداره منابع آب آران و بیدگل با اشاره به کاهش شدید سطح آب سفره‌های زیرزمینی در این شهرستان، از مسدودسازی ۶ حلقه چاه غیرمجاز از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

«جمال‌الدین صمصامی» پنج‌شنبه ۲۸ تیرماه به خبرنگار ایرنا گفت: بیشتر چاه‌های پر شده صنعتی و یک حلقه نیز در بخش کشاورزی بود

وی با اشاره به این‌که ۷۱ حلقه چاه غیرمجاز دیگر هم شناسایی شده‌است یادآوری شد: هشت حلقه چاه غیرمجاز در سال ۱۳۹۵ و ۱۸ حلقه چاه نیز در مجموع سال گذشته پر یا مسدود شد.

او با تاکید بر تداوم پیگیری انسداد چاه‌های غیرمجاز در سال جاری برای حفاظت از سفره‌های آب زیرزمینی گفت: نصب کنتورهای هوشمند، کنترل اضافه برداشت منابع آبی، اصلاح و تعدیل پروانه‌ها از دیگر اقدام‌های در دست اجرا در این راستا است.

صمصامی ادامه داد: طرح سه هزار ساعت مندرج در پروانه‌های کشاورزی نیز از فروردین‌ماه آغاز شده و بر اساس آن همه چاه‌ها مجاز به برداشت تا سقف تعیین شده هستند.

وی همچنین بیان کرد: هم‌اکنون ۲۵۰ حلقه چاه دارای پروانه در بخش کشاورزی، ۲۶ حلقه چاه آب آشامیدنی در اختیار آبفای آران و بیدگل، ۳۰ حلقه چاه آب آشامیدنی در اختیار آبفای کاشان و ۱۲۰ حلقه چاه صنعتی و خدماتی در محدوده این شهرستان فعال است.

به گفته رئیس اداره منابع آب آران و بیدگل ۸۸ درصد منابع آب این شهرستان در بخش کشاورزی، هشت درصد در بخش آشامیدنی و چهار درصد در بخش صنعتی مصرف می‌شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.