خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۳۹۹ساعت : 22:12کد مطلب: 20637

سه روستای کاشان نخستین روستاهای هوشمند کشور شدند

سه روستای کاشان نخستین روستاهای هوشمند کشور شدند. مجری بانک اطلاعاتی کد پستی در کشور ضمن، اشاره به اجرای هوشمندسازی…

سه روستای کاشان نخستین روستاهای هوشمند کشور شدند.

مجری بانک اطلاعاتی کد پستی در کشور ضمن، اشاره به اجرای هوشمندسازی سه روستای نشلج، غیاث‌آباد و باریکرسف گفت: این سه روستا نخستین روستاهای هوشمند کشور شدند.

به گزارش تسنیم، سیدعلی میرمعافی ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اجرای طرح «جی‌مپ» در کشور استرالیا اظهار داشت: قرار بود این طرح در کشور اجرایی شود و خوشبختانه در شهرها در حال انجام است اما با فقدان زیرساخت در روستاها این موضوع در این نقاط اجرایی نشد.

وی با بیان اینکه نقشه‌های «جی‌آی‌اِس» سه روستای نشلج، غیاث‌آباد و باریکرسف تهیه شد، افزود: با تهیه این نقشه‌ها این سه روستا نخستین روستاهای هوشمند در کشور هستند که در کنار کد پستی آن‌ها، بارکد QR وجود دارد که با خواندن آن بارکد موقعیت مکان مورد نظر به دست می‌آید.

میرمعافی با بیان این‌که با اسکن این بارکد می‌توان اطلاعات موقعیت مورد نظر را به نقاط مختلف ارسال کرد یادآور شد: نهادهای مختلف به لایه‌های گوناگون این بارکد QR دسترسی دارند، و با هوشمندسازی روستاها از بسیاری هزینه‌ها جلوگیری می‌شود و آثار مطلوبی را نیز به دنبال دارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

هیچ مطلب مرتبطی یافت نشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.