خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۲۸ آبان , ۱۳۹۶ساعت : ۲۳:۴۶کد مطلب: 5318

اجرای اولین دوره طرح بورسیه قرآن پژوهی کشور در کاشان

زهرا مهدی پور: جلسه توجیحی و افتتاحیه‌ی طرح «بورسیه‌ی قرآن پژوهیِ» ستاد قرآن امروز صبح با حضور جمعی از مربیان…

زهرا مهدی پور: جلسه توجیحی و افتتاحیه‌ی طرح «بورسیه‌ی قرآن پژوهیِ» ستاد قرآن امروز صبح با حضور جمعی از مربیان و معلمان در دارالقرآن آموزش و پرورش برگذار شد.

 

این طرح برای اولین بار است که در کشور با همکاری ستاد قرآن و موسسه هم اندیشی کانون های فرهنگی کاشان و موسسه قرآنی تفسیر جوان تهران در سطح شهرستان کاشان برگذار می شود.

 

تاکنون ۱۹۰ نفر برای شرکت در این طرح ثبت نام کرده اند که پس از مصاحبه، ۱۰۰ نفر از آنان پذیرش می‌شوند.

 

از مزایای ویژه طرح اهدای کتاب‌های تفسیی موسسه قرانی تفسیر جوان به ارزش یک میلیون تومان به کل شرکت کنندگان و اعطای مدرک معتبر با امضای سازمان تبلیغات اسلامی تهران ، موسسه قرآنی تفسیر جوان و ستاد قرآن موسسه ی هم اندیشی کانون های فرهنگی کاشان است.

 

«محمد قنبری» رئیس هیئت مدیر اتحادیه کانون ها، در این جلسه گفت : مذهبی‌های ما در فضای مجازی شرکت ندارند و به طور مثال از ۱۰۰ کانال تلگرامی پنج کانال مربوط به فضاهای فرهنگی و مذهبی است و این اصلا درست نیست و باید در کانال های تلگرامی فضایی را برای فعالیت های فرهنگی و مذهبی ایجاد کنیم.

 

«سید رضا واجدی» عضو ستاد قرآن و یکی از اساتید قرآنی گفت: امروز اکثر افراد در تصمیم گیری های زندگی شان به تنها چیزی که توجه ندارند خداست و در زندگی خود خدا را اصل قرار نمی‌دهند.

 

«سعید اکرمی» عضو هیئت مدیره ستاد قرآن گفت : ستاد قرآن در پنج سال اخیر فعالیت های بسیار خوبی در زمینه ی قرآن کریم داشته است که از آن جمله می‌توان به تربیت ۴۵۶ نفر مربی قرآن در رشته‌های مختلف، برگذاری دوره های تربیت مربی مهد کودک و پیش دبستانی با محوریت جز ۳۰ قرآن و  آموزش اشاره کرد

 

اکرمی گفت :علی رغم فعالیت های بسیار خوبی که موسسات مختلق قرآنی و کانون های فرهنگی در سطح شهرستان دارند ولی هنوز فضای عمومی و ذهنیت عمومی جامعه با قرآن مانوس نیستند و باید بیش از پیش فعال بود و یکی از دلایلی که دانش آموزان علاقه ای برای فرا گیری قرآن نشان نمی دهند، عدم برنامه ریزی صحیح از طرف مسولان است.

چه ضرورتی دارد دانش آموزان در سنین زیر۱۲ سال حتما روخوانی قرآن بلد باشند؟ چرا نقاشی‌های قرآنی، قصص قرآنی، مفاهیم قرآن را در قالب داستان یاد نگیرند؟ باید اساتید به نحوی زیبایی های قرآن را به این افراد آموزش دهند تا خود فرد به فراگیری قرآن و روخوانی .حفظ علاقه پیدا کند و به این راه کشیده شود. ابتدا زیبایی های قرآن و مفاهیم قرآن و راه ها و روش های مختلف آموزش داده شود و فشار و الزامی برای فراگیری روخوانی صورت نگیرد.

 

به گفته  اکرمی بورسیه قرآن پژوهی یعنی اینکه اساتید به صورت رایگان در این دوره های ده گانه شرکت می کنند و بسته های آموزشی که شامل کتب و آثار موسسه قرآنی تفسیر جوان هست  به صورت رایگان تقدیم ۱۰۰ نفر از شرکت کنندگان که در این طرح شرکت کردن می شود و در قبال این ، اساتید آموزش دیده باید تا ۵ سال آینده هر نفر به ۵۰۰ نفر این دوره ها را آموزش دهند تا به روایت زکات العلم نشره عمل کرده باشند و از این طریق زیبایی قرآن و جدابیت های قرآن را نشر دهند و باعث نشر هرچه بیشتر قرآن کریم در سطح جامعه  و کانون های فرهنگی شوند.

برچسب‌ها:,
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.