خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, 21 آذر , 1397ساعت : 03:45کد مطلب: 12492

تجربه گردشگری با طعم کتاب در پایتخت کتاب ایران

مدیر فرهنگ‌سرای معراج کاشان، از استارت طرح گردشگری با طعم کتاب در کاشان پایتخت کتاب ایران خبر داد. سیدرضا هاشمی گفت:…

مدیر فرهنگ‌سرای معراج کاشان، از استارت طرح گردشگری با طعم کتاب در کاشان پایتخت کتاب ایران خبر داد.

سیدرضا هاشمی گفت: ویژه‌برنامه گردش‌گری با طعم کتاب به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، آشنایی با تمدن و تاریخ اصیل فرهنگی کاشان و همچنین آموزش مبانی تفکیک زباله از مبدا در بین کودکان و نوجوانان کاشانی برگزار می‌شود.

هاشمی افزود: شرکت‌کنندگان در این طرح که دانش‌آموزان مقطع ابتدایی مدارس کاشان هستند، ضمن بازدید از مراکز تاریخی و گردشگری کاشان، نظیر خانه طباطبائی‌ها و خانه عباسیان؛ در طرح خوانش گروهی کتاب شرکت می‌کنند.

وی افزود: فراگیری اصول و مبانی تفکیک زباله از مبدا، آشنایی با زباله‌های خشک و تر و همچنین راه‌های جلوگیری از آلودگی محیط زیست نیز از جمله برنامه‌هایی است که در این طرح اجرا می‌شود.

بازدید از نمایشگاه ۵۰ اثر از کاریکاتوریست‌های هنرمند درباره کتاب و کتاب‌خوانی نیز از جمله برنامه‌های جانبی این طرح است که دانش‌آموزان در محل خانه عباسیان از آن بازدید می‌کنند.

شایان ذکر است این ویژه برنامه به مدت ۱۰ روز با همت فرهنگ‌سرای معراج سازمان فرهنگی ورزشی و با همکاری حوزه گردشگری شهرداری کاشان و همچنین سازمان مردم‌نهاد «ازنو» برگزار می‌گردد.جشنواره گردشگری با طعم کتاب در پایتخت کتاب ایران

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.