خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۲۳ آبان , ۱۳۹۷ساعت : 07:30کد مطلب: 11716

مسمومیت با گاز منواکسیدکربن در کاشان ۵۰ درصد افزایش یافت

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کاشان از افزایش ۵۰ درصدی مسمومیت با گاز منواکسید کربن ار ابتدای پاییز…

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کاشان از افزایش ۵۰ درصدی مسمومیت با گاز منواکسید کربن ار ابتدای پاییز امسال نسبت به سال گذشته خبر داد

به گزارش روابط عمومی این مرکز، دکتر حسین ریاحی گفت: در ماه‌های مهر و آبان سال گذشته جمعا ۷ مورد مسمومیت با گاز منواکسید کربن گزارش شده است این در حالی است که در امسال و با شروع فصل سرما این تعداد حدود پنجاه درصد افزایش یافته است.

ریاحی افرود: این مسمومیت که به‌دلیل تنفس گاز خطرناک منواکسید کربن و در اثر استفاده نادرست از وسایل گازسوزی مانند بخاری، آبگرمکن، پیک‌نیک و حتی با زغال ایجاد می‌شود، اغلب با شروع فصل سرما و در شش ماهه دوم سال رخ می‌دهد.

وی تاکید کرد: گاز منواکسید کربن ایجاد شده در اثر احتراق ناقص در وسایل فوق و به‌ خصوص در موارد انسداد راه خروجی، در محیط اطراف منتشر شده و سبب مسمومیت ودر نهایت مرگ می‌شود.

ریاحی خاطر نشان‌کرد: این گاز سمی به‌‌خاطر نداشتن هیچ‌گونه طمع، رنگ یا بو در موارد مسمومیت «مرگ خاموش» را باعث می‌شود.

وی یاد آور شد : مردم قبل از هر چیز از ایمنی وسایل گاز سوز در منازل خود مطمئن شده و به محض احساس علائمی مانند سردرد، سرگیجه، سوزش چشم، دوبینی، احساس عدم تعادل، تهوع، غش کردن، مشکل تنفسی و یا کاهش هوشیاری با شک به احتمال این مسمومیت با تماس با تلفن امدادی۱۱۵ در خواست کمک نمایند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.